Geojutex

geojutexGeojutex są to geotkaniny wykonane z tkanych włókien polipropylenowych w kolorze czarnym. Występują w gramaturze od 90 do 300 g/m2.

Za pomocą tkaniny wzmacniającej marki GEOJUTEX można zmniejszyć miąższość podłoża jezdni oraz zmniejszyć ryzyko
powstawania kolein.

Tkaniny wzmacniające marki GEOJUTEX stosowane są w celu zwiększenia nośności podłoży jezdni tam, gdzie powierzchnie narażone są na powtarzające się obciążenia, np. przy wjeździe do garażu. Tkane tekstylia zapobiegają także wymieszaniu się materiału podłoża, co oznacza że oddzielają grunt rodzimy od materiału drobnoziarnistego. GEOJUTEX dodatkowo ma właściwości odwadniające, czyli odprowadza wodę.

Geotkaniny wzmacniające marki GEOJUTEX są tkaninami wyprodukowanymi z polipropylenu. Materiał ten powoduje, że są odporne na pleśnie, wilgoć i substancje chemiczne. Charakteryzują się niską rozciągliwością oraz wysoką wytrzymałością, co oznacza, że są bardzo mocne i tylko w nieznacznym stopniu się naciągają. Dzięki temu np. przy wjeździe do garażu, podczas układania kostki betonowej można obniżyć warstwę podłoża ziemnego do 15 cm, przy zachowaniu dostatecznej wytrzymałości i żywotności tego podłoża.

GEOJUTEX stosowany jest jednak głównie przy wzmacnianiu podbudowy na dużych obiektach inżynieryjnych i budowlanych typu: drogi, autostrady, koleje, torowiska, lotniska, place manewrowe, budynki, parkingi, skarpy.

GEOJUTEX występuje w ciężarze od 90 do 300 g/m2.